Зарядные
станции для электромобилей

Реформування та стимулювання розвитку ринку електричної транспорту

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в рамках круглого столу, присвяченого перспективам розвитку електротранспорту в Україні, пише Autoria.

За словами Омеляна, до 2020 року в загальному обсязі продажів відомство має намір підвищити частку електричних машин до 15%.

Ми розкриємо суть механіки дії, закладеної в нових проектах законів простими словами. Отже, по порядку: хто і що отримає від цих ініціатив, якщо їм вдасться отримати статус законів.

Власники авто з двигунами внутрішнього згоряння 

Штраф за паркування транспортного засобу на місці для паркування електромобілів; розроблений Кабміном порядок переобладнання авто з ДВЗ на електротягу і порядок реєстрації саморобних електричних ТЗ.

 Висновок: місця для зарядки ЕТЗ (електричних транспортних засобів) займати бензиновою або дизельною машиною стане невигідно; переобладнання авто з ДВЗ на електропривод з живленням від батареї буде врегульовано офіційно.

 

 Бажаючі придбати електричне авто 

Розмитнення: на легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли та велосипеди з електроприводом - нульова ставка ПДВ, скасування акцизного збору, а також звільнення від сплати збору в Пенсійний фонд при першій реєстрації ТЗ.

Продажі: від частини податків будуть звільнені і продавці електричного транспорту, що в свою чергу дасть додаткове здешевлення електромобілів.

Кредити: на додачу до всього запропоновано розробити програму пільгового кредитування державними банками операцій з придбанням електротранспорту.

Висновки: оскільки вже діє нульове мито на електромобілі, то в сумі ми отримаємо повністю безподатковий імпорт ЕТЗ, де всі витрати – транспортування та постановка на облік в СЦ МВС (кілька сотень гривень). Електромобілі стануть коштувати у нас стільки ж, як і за кордоном. А кредит завжди робить товар ближчим до покупця.

 

Водії, що експлуатують електромобілі 

 

До 2030 року водіям ЕТЗ дозволять користуватися смугою для маршрутних ТЗ. Парковки, що знаходяться у державній та комунальній власності для ЕТЗ повинні бути безкоштовними, з платними зарядними точками (ЗТ), в кількості не менше 15% від загальної кількості парко-місць.

 Висновки: у великих містах «автобусна» смуга офіційно ваша, економія на оплаті парковки, більше можливостей підзарядитися (нехай за гроші, але все ж). Крім того, безкоштовні ЗТ ніхто не скасовує.

 

Комерційні структури

Списувати електро-ТЗ дозволять за 2 роки. Для тих, хто в темі (тобто має статус приватного підприємця або юридичної особи та співпрацює з хорошим бухгалтером) – стане можливим отримати податкову знижку на переобладнання ТЗ з ДВЗ на електропривід (із батарейним живленням), а також на погашення тіла кредиту на покупку електротранспорту.

 Висновки: юридичним особам і приватним підприємцям, які перебувають на окремих групах оподаткування, буде створена можливість скористатись непоганим бонусом – обміняти вартість переобладнання або навіть цілого ЕТЗ на податкову знижку. Дещо насторожує зменшений термін амортизації на списання – всього 2 роки (термін для звичайних ТЗ з ДВЗ – 5 років), невже у нас планують випускати електромобілі з ресурсом, меншим ніж у традиційного авто з ДВЗ? (насправді – чим швидше можна списати, тим цікавіша покупка для фірми).

 

Перевізники і пункти прокату, які експлуатують електромобілі 

 

Такі структури до 1 січня 2033 року отримають від держави можливість не платити ПДВ, у випадку, якщо вони надають послуги з перевезення пасажирів на ЕТЗ, або здають в прокат чи надають у лізинг електромобілі.

Висновки: якщо система оподаткування підприємства, що надає послуги таксі передбачає сплату ПДВ, то це певний бонус. Але якщо врахувати те, що у нас лише 15% таксистів працюють легально, і то використовуючи «єдиний податок», то тема з нульовим ПДВ на ринку перевезень змінить практично нічого. Для прокатників і лізингодавців навпаки, – це дозволить здешевити їх послуги для кінцевого споживача.

 

Виробники електромобілів і супутньої продукції  

 

Досить довгий і об'ємний перелік комплектуючих для складання електромобілів буде звільнено від сплати мита на постійній основі. Також тимчасово, до 1.01.2023 року від ПДВ (при ввезенні та реалізації) звільняються зарядні пристрої для ЕТЗ та комплектуючі до них. До 1.01.2028 нульова ставка ПДВ на комплектуючі для промислового складання ЕТЗ (до 2033 року – на комплектуючі, вироблені на митній території України). До 1.01.2033 – нульова ставка на податок на прибуток для виробників літію і тягових батарей для ЕТЗ на його основі.

Висновки: ціла гірлянда як постійних, так і тимчасових податкових пільг дозволить істотно зменшити виробничі витрати, а для потенційних інвесторів подібна картина без сумнівів виглядає привабливою: такі умови на державному рівні пропонуються не так часто, навіть у світових масштабах. Якщо законопроекти від Мінінфраструктури отримають статус законів, немає сумнівів, що незабаром виробники електромобілів у нас з'являться, як свої так і з числа іноземних інвесторів.

 

Загальні висновки та прогнози

 

При такому стрімкому розвитку подій немає сумнівів, що незабаром в Україні з'явиться «національний виробник ЕТЗ», а також активізуються існуючі автомобільні імпортери та дилери або, можливо, з'являться нові, - що спеціалізуються на електротранспорті. Поки що позитивних моментів передбачається більше, ніж негативних, але ризик закриття кордонів заради підтримки окремих представників окремої галузі – ситуація, яку ми вже переживали. І, по великому рахунку, живемо в ній і досі.

Источник: https://auto.ria.com/uk/news/electric-cars/232563/elektromobilnoe-buduschee-ukrainy-nulevaya-rastamozhka-kredity-i-lgo.html © AUTO.RIA.com™

Оставьте контактные данные, и мы свяжемся с вами